Whatsapp Canlı Destek Butonu
02129095753
  0 (552) 610 3333
info@kurumsalpatent.com.tr

Uluslararası Tasarım Tescili

Uluslararası Tasarım Tescili

Uluslararası Tasarım Tescil Hizmeti

Ülkemizde ve tüm dünyada birçok ürün kullanılıyor ve tasarlanıyor. Özellikle belli başlı ürünlerin tasarımları oldukça dikkat çekici olabiliyor. Tasarımı bir kişiye ait olan ürünün herhangi bir yerde yapılması ve taklit edilmesi yasaktır. Tüm hakları saklı bir şekilde korunur. Bu yüzden bir markanın tasarımı ve modeli tescil edildiği zaman tüm hakları markaya aittir. Yeni olan, kişiye özgü her türlü desen, çizgi, resim, çanta,  model tasarım olarak tescillenebilir. Tasarımlar yeni olmalı ve herhangi bir statüye sahip olmalıdır. Tasarlanan bir ürünün tasarım tescil hizmet alabilmesi için yeni olması ve ayırt edici bir özelliğe sahip olması şarttır. Uluslararası tasarım tescil hizmeti uzmanlarımız tarafından detaylı bir şekilde araştırılıyor ve sizlere sunuluyor.

Uluslararası Patentin Önemi

Patenti alınan ve tasarımı tescillenen bir ürünün tüm hakları o kişiye aittir. Tasarımı tescillenmiş bir ürün ülke sınırları içerisinde her türlü haklarını korur ve dilediği zaman değiştirilir. Ayrıca tescilli tasarımı başka ürünlerde kullanılırsa hak sahibidir. Bir başkası tarafından tasarımları kullanıldığında ürünün üzerinde de hak sahibidir. Ürünler üzerinde dilediği zaman patentini kaldırma ve değiştirme hakkına sahiptir. Ayrıca izinsiz bir şekilde tescilli tasarımlar kullanıldığı zaman, her türlü dava açma özgürlüğüne sahiptir. Bütün bu haklar tasarımı tescillenen ülke için geçerlidir. Her ülkede aynı özgürlüğü yakalamak için uluslararası tasarım tescili yatırmak şarttır. Hangi ülkede tasarım tescili yaptırmak istiyorsanız o ülkede ki belli başlı kuruluşlara başvurmamız gerekiyor. Uluslararası tasarım tescil hizmeti kapsamında hizmet sunan birçok danışmanımız sizleri öncülük ediyor.

Tasarım Tescil İçin Danışlarımızdan Yardım Alın

Uluslararası tasarım tescil hizmeti hakkında detaylı bilgiye sahip olan profesyonel uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Hangi ülkede tasarım tescili yaptırmak istiyorsanız, gerekli her türlü işlemleri tarafımız en iyi şekilde yapılıyor. Belli başlı kuruluşlar ile görüşme sağlanıyor ve uluslararası tasarım tescili konusunda yardım ve destek almanız sağlanıyor. Uluslararası danışmanlık hizmeti sunan firmamız ekip arkadaşlarımız her türlü tasarım tescil konusunda bilgi ve deneyime sahiptir. Tasarımlarınızı tescil etmek için danışmanlık firmamızdan yardım ve destek alabilirsiniz.