Whatsapp Canlı Destek Butonu
02129095753
  0 (552) 610 3333
info@kurumsalpatent.com.tr

Tasarım Tescili

Tasarım Tescili

Tasarım Tescili Hizmeti

Tasarım en kısa tanımı ile bir ürün üzerinde bulunan biçim, şekil, renk ya da çizgi gibi ürünün yapısal durumunu diğer ürünlerden farklı gösteren bir görsel araç denilebilir. Bir ürünün ya da malzemenin tasarım tescili alabilmesi için yenilik ve ayırt edici bir özelliğe sahip olması son derece önemlidir. Tasarım tescili hizmeti alacak olan kişiler ise tasarım sahibi olan kişilerdir. Ancak her tasarım tescil işlemine konu olmuyor. Bu alanda yapılacak olan işlemlerde belirli kriterler aranmaktadır. Bu kriterler yerine getirilse dahi yetkili kurumların özel olarak belirlemiş olduğu çeşitli detaylar daha bulunuyor. Firmamız da bu konuda yeterli bilgi sahibi olmayan insanların daha iyi hizmet almasında önemli bir destek sunuyor.

Tasarım Tescili Başvurusunda Önemli Detaylar

Tasarım tescili hizmeti alacak olan kişilerin öncelikle belli detaylar hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Bir tasarımın gerekli tescil hizmetini alabilmesi için öncelikle bu tasarımın genel ahlaka aykırı olmaması gerekiyor. Aynı zamanda kamu düzenini bozan tasarımlar da tescil işlemlerine alınmayan önemli noktalardan biridir. Ayırt edici özelliği bulunmayan ya da herhangi bir şekilde yeni olmayan bir tasarım da yetkili kurum tarafından tescil işleminden geçirilmemektedir. İstenilen ayırt edici özellikler tasarımın şeklinde ya da renginde, dokusunda olabilir. Bu nedenle de firmamız müşterilerine bu konuda gereken desteği profesyonel bazda sunmaktadır.

Tasarım Tescili Başvurusu Nereye Yapılmalı?

Tasarım tescili hizmeti almayı düşünen kişilerin başvuru için her türlü evrakı eksiksiz şekilde hazırlaması gerekiyor. Bu evrakların hazırlanması sürecinde insanlar firmamızdan da gerekli her türlü hizmeti alabilirler. Firmamıza başvuru yapan kişiler hem gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlama olanağı bulacaklar hem de birçok engeli daha rahat şekilde aşma olanağına sahip olacaklardır. Tasarım tescili başvurusu ise Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılması gerekmektedir. Bu kurum tarafından yapılan işlemler yalnızca Türkiye içerisinde geçerlidir. Şayet tasarımcılar ya da kişiler kendilerine ait olan tasarımların farklı ülkelerde de korunmasını istiyorlarsa istedikleri ülkelerde de yetkili kurumlardan hizmet almak durumundadırlar. Firmamız hemen her türlü tasarım tescili hizmetinde gerekli desteği sunmaktadır.