Whatsapp Canlı Destek Butonu
02129095753
  0 (552) 610 3333
info@kurumsalpatent.com.tr

Marka Tescili

Marka Tescili

Marka Tescili Hizmeti

Marka bir işletmenin üretmiş olduğu mal ve hizmeti farklı bir firmanın mal ve hizmetlerinden ayıran her türlü işarete verilen isimdir. Bu alanda kişilerin sahip oldukları isimler, sloganlar, sayılar ve şekiller gibi her türlü işaret marka tescili hizmeti için birer unsurdur.  Bu hizmette dikkat edilen en önemli unsur markaya konu edilen işaretin ayırt edici bir özelliğinin bulunmasıdır. Gerekli ayırt edicilik özelliği sayesinde markaya konu olan sayı, isim ya da işaret herhangi bir firma tarafından kopya edilemez ya da aynısını alınarak kullanılamaz bir hale gelmektedir. Marka tescili hizmetinde firmamız her türlü özen ve dikkati göstermektedir. Profesyonel bazda hizmet veren marka tescili hizmetimiz tüm işlemlerde müşterilerini de en iyi şekilde bilgilendirmektedir.

Marka Tescili Hizmetini Nerede Yaptırabilirsiniz?

Firmalar ya da çeşitli mal ve hizmet üreten kurumlar markalaşmaya gitmek istediklerinde farklı semboller ya da isimlerle farklarını ortaya koyma ihtiyacı hissediyorlar. Taklit edilmek, başka bir firma ile karıştırılmamak ve her şeyden önemlisi üretimlerindeki kalitelerinin benzersiz olduğunu vurgulamak için markalaşmak son derece önemli bir detaydır. Bu nedenle de marka tescili hizmeti almak son derece önemlidir. Bu hizmetin de çeşitli aracı kurumlar vasıtası ile Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından alınması gerekmektedir. Firmamız bu hizmetleri insanlar için profesyonel şekilde veren kurumlardan biridir.

Marka Tescili Başvurusu Nasıldır?

Marka tescili hizmeti konusunda müşterilerine en iyi desteği sunan firmamız bu konuda yolun en başından en sonuna kadar gerekli her türlü danışmanlığı vermektedir. Marka tescil başvurusunu Türkiye’de yerleşik düzende olan ve ticari faaliyette bulunan herkes yapabilme hakkına sahiptir. Aynı zamanda yine Türkiye’de yerleşik düzende yaşayan Paris sözleşmesine taraf olan diğer ülkelerin gerçek ya da tüzel kişileri de marka tescil başvurusu yapabilme hakkına sahiptirler. Bu başvuru işlemleri başvuru sahibi tarafından ya da resmi olarak görevlendirilen bir vekil tarafından online olarak ya da gerekli tüm evrakların doldurulması ile birebir yapılabilmektedir. Süreç hakkında yeterli bilgisi olmayan insanların başvurularının ret cevabı almaması için bu konuda firmamız gerekli desteği sunmaktadır.