Whatsapp Canlı Destek Butonu
02129095753
  0 (552) 610 3333
info@kurumsalpatent.com.tr

Marka Ve Patent Almanın Avantajları?

Marka Ve Patent Almanın Avantajları?

Marka Ve Patent Almanın Avantajları?

Bir ürün veya kuruluş için patent ve marka oldukça önemlidir. Kişiler üretmiş oldukları ürünlerin veya buluşların kendine ait olduğunu kanıtlarsa patentini alabilir ve dilediği şekilde kullanabilir. Bir ürüne ait marka, o için birçok olumlu sonuç doğurur. Aynı şekilde patentlerde kişiye özgü olarak alındığı zaman, birçok kullanım hakkına sahip olunuyor. Marka ve patent, bir ürünün statüsünü kalitesini belirleyen kavramlardır. Bu yüzden her ürünün bir markası mutlaka olmak zorundadır. Marka sistemi olmayan hiçbir ürün, yurt içi ve yurt dışına satışı gerçekleştirilemez. Marka, ürüne ait bir şekilde alındığı zaman birçok hak ortaya doğar. Aynı şekilde patentli bir ürünün kişiye ait olduğunu kanıtlar.

Patent Almanın Avantajları Nelerdir?

Bir buluşa patent almak oldukça önemlidir. Buluşun kendinize ait olduğunu kanıtlarsınız, patentini almış olduğunuz ürünü dilediğiniz şekilde kullanma hakkına sahip olursunuz. Bu yüzden kendinize ait bir buluş veya bir tasarım oluşturulduğu zaman kesinlikle patentini almalısınız. Patentini aldığınız ürünü veya buluşu,   dilediğiniz şekilde tasarlayabilir ve piyasaya sürebilirsiniz. Patentini almış olduğunuz ürünün her türlü hakları size ait olacaktır. İstediğiniz şekilde tasarlayabilir ve dilediğiniz şekilde patentini başkalarına devredebilirsiniz. Ayrıca patent alınarak, başka kişilerin ürün üzerinde hak iddia etmesini engellersiniz. Patenti size ait olan bir ürünü, sizin izniniz olmadan bir başkası kullanırsa gerekli yasal yollara başvurma hakkına sahipsiniz.

Patent Ve Marka Almanın Sağladığı

Patenti size ait olan bir ürünü,  bir başka firma kullanmak için sizden izin alması gerekiyor. Patent size ait olan bir ürünün kullanılması için size belirli bir meblağ ödemeleri gerekebilir. Bu yüzden patent almak oldukça önemlidir. Yurtiçinde patentini almış olduğunuz ürünün tüm hakları size ait olacaktır. Yurtdışında da gerekli izinleri alarak, patentini almış olduğunuz ürünü yurtdışında aynı haklar ile kullanmanız mümkündür. Marka kapsamı da aynı şekildedir. Markası size ait olan bir ürünü istediğiniz şekilde pazarlayabilir, piyasaya sunabilir, üretebilir ve çoğaltabilirsiniz. Sizden izinsiz kullanan kişiler hakkında, her türlü yasal yollara başvurabilirsiniz. Ürünün tüm hakları size saklı bir şekilde korunur.